Позитивні фактори:

– Високий рівень захищеності активів власним капіталом. Станом на 01.01.2025 р. рівень покриття активів та кредитно-інвестиційного портфелю власним капіталом складав 19% та 72% відповідно.

– Достатні значення показників ліквідності. Станом на 01.01.2025 р. показники LCR за всіма валютами та в іноземній валюті складали 261% та 307% при нормативному мінімумі 100%.

– Висока якість портфелю цінних паперів. Станом на 01.01.2025 р. портфель цінних паперів Банку було представлено депозитними сертифікатами НБУ та ОВДП, в тому числі валютними.

– Достатні показники ефективності діяльності. За результатами 2024 року коефіцієнт ефективності діяльності складав 155% (рекомендований мінімум 120%), співвідношення процентних доходів та витрат – 252% (рекомендований мінімум 150%), CIR – 55% (рекомендований максимум 100%).

– Прийнятна диверсифікація портфелю коштів клієнтів за найбільшими кредиторами та вкладниками. Значну частину коштів залучено у пов’язаних осіб, що сприяє стабільності ресурсної бази Банку.

­ – Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Банку.

Негативні фактори:

– Значна концентрація клієнтського кредитного портфелю Банку за основними позичальниками є потенційним джерелом ризиків його фінансової стійкості.

– Як і інші банки без стратегічних іноземних інвестицій, Банк має підвищену чутливість до впливу загальнополітичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Банку.


Cторінка Компанії на сайті НРА «Рюрік»

04053 Kyiv, Sichovykh Striltsiv st., 52-A